Monitorování kanalizace

Monitorování realizujeme přenosným kamerovým systémem IBOS. Jedná se o mobilní monitorovací pojezdovou jednotku pro průměry potrubí DN 150-1200. Integrovaný barevný monitor zobrazuje aktuální video-obraz s možností přepnutí do PC režimu pro práci s počítačem. Software DigiCAN pracuje dle normy EN ČSN 13508 – výtisk protokolů s kódy závad, foto závad, protokol sklonu, ovality, výstup ISYBAU xml. Řízení a software umožňuje měření spádu a ovality potrubí.

Protokol je tvořen fotografiemi a popisy nálezů dle normy ČSN-13508. Součástí protokolu je grafické zobrazení úseku s popisy a fotoprotokol. Dále je možné změřit spádový profil potrubí a vytvořit graf spádu ve stupních, v procentech a výškový profil s vyznačením ideálního stavu. Protokol může obsahovat libovolné množství úseků jedné zakázky, což velice usnadňuje práci. Je zde větší množství formátů k exportu. Protokoly lze samozřejmě tisknout na tiskárně nebo uložit do PDF. Dále je možné projekty vypalovat na CD/DVD a dělat tak interaktivní protokoly s možností prohlížení videa přímo z přiložené aplikace.

Barevná CCD kamera s vysokým rozlišením, 440.000 pixelů, světelná citlivost 1 lux, dálkové zaostření, zabudované osvětlení 4x LED Luxeon, 10x zoom, výkyvná 2 x 135° a otočná 360°(nekonečno). Lasery umožňující dokonalé měření délek případných poruch (trhliny, rozsazené spoje, dutiny,…) Dosah kabelového navijáku je 200 m.  Kameru nese vozík Boss150 6×6.

slider5

V rámci monitorování je nabízeno předčištění testovaného potrubí pomocí vysokotlaké čistícího zařízení HydroJet. Jedná se o nejvyužívanější typ vysokotlakého zařízení, který je určený pro předčištění potrubí DN 50 – 300.

HydroJet – technické parametry :
motor: Kohler
výkon: 25HP
vysokotlaké čerpadlo: NP25
max.provozní tlaky: 100 bar
průtok vody: 70 l/min